Jak poradzić sobie z bólem zęba? – Dent News

Jak poradzić sobie z bólem zęba?

Ból zęba uznawany jest za jeden z tych najmniej przyjemnych. Trudno normalnie z nim funkcjonować. A tu trzeba iść do pracy, przygotować dla dzieci posiłki do szkoły lub zabrać psa na spacer czy po prostu zająć się jakimikolwiek innymi obowiązkami. Człowiek w takich sytuacjach zaczyna ratować się magicznymi tabletkami. Im silniejszy jest ból, tym więcej ich bierze – a każdy dentysta skrytykowałby go za takie postępowanie. Kapsułka przeciwbólowa zamaskuje jedynie sam objaw. Nie rozwiąże nigdy problemu, ponieważ nie rozprawi się z jego przyczyną. Takimi metodami niwelującymi ból można się jednak czasami poratować, jeżeli do wizyty u dentysty zostało jeszcze kilka dni, a nie można wziąć wolnego od pracy i zrobić sobie przerwy na odpoczynek.

Zamiast jednak truć swój organizm chemicznymi substancjami i wprowadzać do niego sporą ilość tabletek przeciwbólowych, które zawsze mają swoje złe strony, lepiej posłużyć się domowymi metodami. One bywają równie skuteczne! Jedną z tych powszechnie znanych jest łagodzenie bólu z pomocą… goździków. To naprawdę fantastyczne rośliny, które były używane już w dawnych czasach do leczenia przeróżnych schorzeń. Niejeden dentysta mógłby przyznać, że goździk jest w stanie poradzić sobie z bólem równie skutecznie co najsilniejsza tabletka. Oddziałuje on bowiem bezpośrednio na nerw występujący w zębie. Osłabia jego tkliwość i tym sposobem łagodzi ból.

A jak zastosować tę metodę? Wystarczy sięgnąć po goździki i przyłożyć je do obolałego miejsca. Można również wypróbować olejek goździkowy, który działa bardzo podobnie. Należy nasączyć nim gazę, a następnie przycisnąć ją do bolącego zęba i potrzymać na nim przez kilka lub kilkanaście minut. Wszystkie te metody złagodzą ból, ale nigdy nie wyleczą samego problemu. Tylko dentysta jest w stanie to zrobić. To właśnie do niego należy więc koniecznie zgłosić się z bólem zęba, aby naprawdę dobrze zadbać o zdrowie jamy ustnej i nie pogorszyć swojego stanu.

Related Posts