Jak dbać o zęby? – Dent News

Wystarczy zacząć przestrzegać bardzo prostych i dość oczywistych zasad, aby już zawsze cieszyć się przepięknym i przede wszystkim zdrowym uzębieniem. Każdy może mieć wspaniały uśmiech. Każdy jest w stanie uzyskać idealnie białe zęby bez żadnych ubytków, jeśli zacznie o nie właściwie dbać i przestanie unikać gabinetów dentystycznych. W dbaniu o uzębienie bardzo ważne jest uwzględnienie kilku metod. Sama domowa higiena na pewno nie wystarczy. Równie istotne jest to, by regularnie odwiedzać dentystę oraz dbać o codzienną dietę.

Higiena bez wątpienia jest jednak najważniejsza. By prawidłowo zadbać o zęby, trzeba na pewno właściwie je myć. Zabieg musi trwać przynajmniej dwie, a najlepiej trzy minuty. Dokładne oczyszczenie wszystkich zakamarków zagwarantują szczoteczki elektryczne i soniczne, tak więc to po nie najlepiej sięgnąć – to taka inwestycja w zdrowie, którą warto podjąć. Przed myciem trzeba też skorzystać z nici dentystycznych, pozwalających na wydobywanie resztek jedzenia ze szpar występujących między zębami. Po zakończonym myciu można natomiast przepłukać usta specjalnym płynem higienicznym. Odświeży on oddech i przywróci prawidłową równowagę w jamie ustnej, by nie dochodziło w niej do rozwoju bakterii.

Drugi ważny krok to regularne kontrole stanu uzębienia. Dentysta jest akurat takim lekarzem, którego prawie wszyscy się boją, ale mimo tego wypadałoby go odwiedzić przynajmniej raz na pół roku. Taka częstotliwość to absolutne minimum. Oczywiście do wizyt co pół roku można się ograniczyć wyłącznie wtedy, gdy z zębami nie dzieje się nic złego i nie wywołują one żadnego bólu czy innych dolegliwości. W przypadku wystąpienia tego rodzaju objawów trzeba niezwłocznie zgłosić się do lekarza. Nawet jeśli do planowanej wizyty zostało jeszcze trochę czasu. Dobry dentysta zawsze zresztą przyjmie pacjenta z bólem bez kolejki.

Ostatni aspekt to dieta. Powinna być ona wartościowa, by ogólnie rzecz biorąc dbała holistycznie o zdrowie. Nawiązując natomiast do tematu dbania o zęby, warto by było wykluczyć z jadłospisu pokarmy zawierające cukry proste. Są one bowiem idealną pożywką dla bakterii, które w końcowym rozrachunku mogą prowadzić do próchnicy.

Related Posts